Nová verejná knižnica v bojnickej nemocnici

14. 07. 2017 - Občianska iniciatíva Spolu sme Prievidza zachraňuje knihy a ponúka ich zdarma obyvateľom mesta v štýlovej telefónnej búdke. Po roku pôsobenia v OC Korzo Prievidza rozširuje projekt verejnej knižnice aj do Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.

Projekt Knižnica na korze vnikol z iniciatívy občianskeho združenia Spolu sme Prievidza. „Prvotným cieľom bolo vytvoriť miesto na záchranu starších kníh, ktoré by si mohli nájsť svojich nových čitateľov. V Prievidzi sme tak vytvorili prvú verejnú knižnicu a to originálne, v historickej telefónnej búdke. Za prvý rok fungovania tejto verejnej knižnice si čitatelia odniesli takmer 4 000 kníh.“ hodnotí úspech projektu predseda združenia Michal Dobiaš.

Knižnica na korze, ktorá od 1. júna 2016 pôsobí v OC Korzo Prievidza dostala 14. júla 2017 svoju dvojičku, nachádza sa priamo vo vestibule Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Knižky z verejnej knižnice tak budú k dispozícií pre pacientov, čakajúcich na vyšetrenie, ale aj pacientov v lôžkovej časti. Slávnostného otvorenia druhej verejnej knižnice sa zúčastnil aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška a podpredseda samosprávneho kraja Ing. Richard Takáč.

Druhú verejnú knižnicu opäť reprezentuje historická telefónna búdka, do ktorej sa zmestí približne 200 kníh. Táto telefónna búdka je dizajnovo mierne odlišná novým formátom okien, čím vytvárame mimoriadne zaujímavú výstavnú kolekciu vývoja historických telefónnych búdok.
V telefónnej búdke naďalej ostal telefónny automat, z ktorého sa síce nedovoláte, ale vhodením mincí pomôžete podporiť projekt na záchranu kníh.

Návštevníci a pacienti nemocnice si tak môžu akúkoľvek knižku požičať, prečítať a vrátiť naspäť do knižnice, alebo si ju odniesť domov a to bezplatne. Všetky knihy vo verejnej knižnici sú opečiatkované logom projektu, aby sa zabránilo ich ďalšiemu predaju alebo zneužitiu.

Ak chcete darovať svoje knihy, ktoré už nečítate, alebo ich nemáte kde dať, odovzdať ich môžete do zberných miest na knihy. Ich zoznam nájdete na internetovej stránke Knižnice na korze www.kniznicanakorze.sk. Knihy nenoste a nenechávajte priamo v telefónnej búdke! Každú darovanú knihu totiž označíme logom projektu a sami ju pridáme do našej knižnice podľa témy a vyťaženosti.

Podporiť projekt Knižnice na korze v nákupnom centre aj v nemocnici je možné aj finančne, vhodením mincí priamo do telefónneho automatu. Celý výťažok je použitý na prevádzku projektu. Ak Vás zaujíma projekt Knižnica na korze, napíšte nám na info@spolusmeprievidza.sk .

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec 2017 Nadácie Orange. Projekt ďalej podporili podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Richard Takáč a spoločnosť TO-MY-STAV, spol. s. r. o. Kanianka.
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.