Požičovňa zdravotníckych pomôcok

21.06.2017 - Od júna pôsobí v Prievidzi služba, ktorá umožňuje chorým, ale aj starším ľuďom zlepšiť kvalitu ich života. Požičovňa zdravotníckych pomôcok. Tá je v zahraničí bežnou službou, no v Prievidzi má svoju premiéru.

Ide sa o novú službu, ktorú ocenia predovšetkým občania v domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Naším cieľom je požičať ľuďom, ktorí to potrebujú, zdravotnícku pomôcku alebo prístroj, ktorý im prinesie úľavu od zdravotných problémov, napomôže v rekonvalescencii alebo plnohodnotnejšiemu životu. Pomôcky sú určené prevažne pre ľudí postihnutých neurologickými a motorickými poruchami pohybového systému, ležiacim pacientom, nevládnym a ťažko zdravotne postihnutým.

Zdravotnícke pomôcky požičiavame za poplatok počas doby, pokiaľ pacientovi vznikne nárok na preplatenie zdravotnej pomôcky zo zdravotného poistenia, alebo ak mu takýto nárok nevzniká a nemôže si ju dovoliť kúpiť.

„Narastá počet ľudí, ktorí potrebujú zdravotnícke, alebo kompenzačné pomôcky a poisťovňa im ich nepreplatí, prípadne majú nárok na iné pomôcky, ako vyžaduje ich zdravotný stav,“ hovorí Michal Dobiaš, predseda združenia Spolu sme Prievidza, pod ktorej krídlami požičovňa začala fungovať.

Obyvatelia Prievidze tak nemusia vynakladať vysoké finančné prostriedky na kúpu zdravotníckych pomôcok, hlavne ak nevedia, na aký dlhý čas ich potrebujú. Môžu si ich požičať na ľubovoľne dlhý čas, pričom poplatok za požičanie pomôcky je navrhnutý tak, aby neprimerane nezaťažil rodinný rozpočet.

Okamžite k dispozícii sú pomôcky ako chodítka, polohovacia posteľ s diaľkovým ovládaním, mechanický invalidný vozík, toaletná stolička, WC stolička a ďalšie pomôcky. Zároveň je možné do niekoľkých dní zabezpečiť akúkoľvek zdravotnícku pomôcku, ktorú si stav pacienta vyžaduje.

Požičovňa zdravotníckych pomôcok zatiaľ funguje ako virtuálne miesto bez stáleho pracoviska. K dispozícií však má sklad zdravotníckych pomôcok. Obyvatelia mesta majú k dispozícií novú internetovú stránku www.pozicovnapomocok.sk pomocou ktorej si môžu konkrétnu pomôcku objednať. Následne po podpísaní zmluvy si môžu pomôcku odviesť.

Kontaktné údaje pre záujemcov o zdravotnícke pomôcky:
Mobil: 0905 199 003
E-mail: info@spolusmeprievidza.sk
Web: www.pozicovnapomocok.sk
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.