Staré pohľadnice za nové

19.05.2017 - Máte doma staršie, zastarané, nepotrebné pohľadnice Prievidze? Vymeňte ich za nové! Ak nájdete v zásuvke, v starej knihe alebo kdesi na povale starú pohľadnicu z Prievidze, môžete ju doniesť do Turisticko-informačnej kancelárie mesta Prievidza, kde Vám ju vymenia za novú a krásnu. A nie jednu, dostanete hneď tri pohľadnice.

Za každú starú pohľadnicu dostanete tri nové s motívom historickej Prievidze!

„Dlhé roky sa venujem zbieraniu pohľadníc mesta Prievidze. Preto viem, že stále je mnoho ľudí, ktorí majú doma staré nepotrebné pohľadnice a nevedia čo s nimi. Bola by škoda ich vyhodiť. Preto prichádzam s iniciatívou na záchranu starých pohľadníc Prievidze,“ hovorí Michal Dobiaš, autor nápadu výmeny starých pohľadníc za nové.

Ľudia môžu odovzdať akékoľvek staršie pohľadnice Prievidze (vypísané alebo aj nepoužité) a odniesť si tie nové. Nezáleží na tom, z akého obdobia ich pohľadnica pochádza, či je použitá alebo čistá. Cieľom je zachrániť historické dedičstvo, vytvoriť sériu pohľadníc, ktoré budú dokumentovať vývoj nášho mesta. Aj takouto symbolickou formou majú obyvatelia Prievidze možnosť veci, ktoré už nevyužívajú a nepotrebujú ich, vymeniť za nové, pekné a použiteľné diela.

Kontakt na TIK Prievidza
Tel.: 046/542 39 92
Email: tik@prievidza.sk

Kontakt na zberateľa pohľadníc: Michal Dobiaš
Tel.: 0905 199 003
Email: michal@michaldobias.sk
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.