Sídlisko Kopanice

Naše mesto za posledné roky mení svoju tvár. Svoju tvár mení aj sídlisko Kopanice, alebo pejoratívne pomenovaný Sever. Za posledné obdobie sme svedkami mnohých zmien na Severe. Buduje sa nová individuálna bytová výstavba, boli sme svedkami „zmiznutia“ starých podchodov, ktoré nahradili chodníky pre peších. Pozrime sa spolu do nedávnej minulosti a poďme odhaľovať našu budúcnosť.
Staré podchody nahradil nový chodník
Pamätáte si ešte na staré podchody na sídlisku Kopanice? Boli dva. Jeden pri obchodnom centre ABC market a druhý pri Mestskej polícií. Podchody boli postavené ešte v roku 1977. Nikdy neboli skolaudované. V podchodoch sa zdržiavali neprispôsobivé osoby, bol tam neporiadok a šíril sa pach. Nepomohlo ani pravidelné čistenie podchodov zo strany mesta. Na ich čistenie mesto ročne minulo viac ako 4 000 €. Po rôznych neúspešných pokusoch mesta o využitie týchto podchodov som v roku 2007 navrhol ich zasypanie a uzatvorenie.

Napriek mnohým prekážkam sa zámer podarilo zrealizovať. Vnútro podchodov bolo pri končiacom sa schodisku zamurované a schodisko samotné zasypané. Ak by teda v budúcnosti bolo potrebné kedykoľvek obnoviť ich využitie, je to možné bez relatívne vysokých nákladov. Na podchodoch, ktoré boli pri obchodnom centre ABC market je vybudovaný úplne nový chodník a parkovacie miesta a na podchodoch pri Mestskej polícií bola zrealizovaná výsadba zelene. Celkové investičné náklady dosiahli takmer 30 000 €.

Na fotkách vidíte tieto premeny v obraze. Ak má niekto z Vás fotografie pôvodných podchodov, pošlite mi ich prosím na moju adresu michal.dobias@prievidza.sk a ja ich pridám na túto stránku.

Michal Dobiaš
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.